Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Podlascy przewodnicy psów służbowych uczestniczyli w litewskich zawodach

W Wilnie odbył się konkurs dla przewodników psów służbowych organizowany w Litewskim Centrum Szkolenia Psów Policyjnych. W konkursie udział wzięli policjanci z Litwy, Łotwy i Estonii oraz funkcjonariusze Podlaskiej Policji.

Konkurencje dotyczyły ogólnego posłuszeństwa psa, wyszukiwania zapachu narkotyków i zwłok ludzkich w samochodach osobowych, w pomieszczeniach szkoły, w wagonach kolejowych i w obiektach. Zawody takie organizowane są co roku przez Laboratorium Kryminalistyczne Policji Litewskiej i służą poszerzaniu kontaktów i wymianie doświadczeń.

W czasie trzydniowych zawodów wyłoniono najlepszych czworonogów w różnych dyscyplinach. W konkurencjach wyszukiwania zapachu narkotyków podczas przeszukania bagażu oraz przeszukania pojazdów pierwsze miejsca zdobyli przewodnik aspirant sztabowy Krystian Chim wraz z psem służbowym Combi z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Okazali się oni bezkonkurencyjni dla pozostałych uczestników zawodów.

Źródło: www.policja.pl

2017-10-23 08:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter