Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Tyscy policjanci nie czekają na mrozy i już pomagają bezdomnym

Policjanci nie czekają, aż temperatury spadną poniżej zera, już teraz ruszają z pomocą osobom bezdomnym. Stróże prawa liczą na pomoc mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w pomaganie w zeszłym roku.

Rozgłos o tym, że policjanci z Tychów w sposób szczególny doglądają bezdomnych podczas zimy, dotarł do wielu osób, którzy chcieli włączyć się w akcję i pomagać, tak jak policjanci. Od tego momentu ruszyła fala pomocy ze strony mieszkańców. Osiedlowe sklepiki oraz restauracje zaoferowały pomoc. Policjanci podczas służby oraz po pracy przekazywali dla najbardziej potrzebujących jedzenie i ubrania zgromadzone przez mieszkańców w wyznaczonych osiedlowych sklepikach.

Zaangażowani w pomoc są także dzielnicowi, którzy na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące. Dodatkowo w tym roku tyscy policjanci prowadzą wśród funkcjonariuszy zbiórkę ciepłej odzieży, koców oraz butów. Policjanci doglądając miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, będą rozdawać im najpotrzebniejsze rzeczy.

Źródło: KMP Tychy

2017-11-07 06:55:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter