Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policjantki szkoliły funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Żytkowicach

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu szkolili funkcjonariuszy służby więziennej przy wykorzystaniu narkotykowych walizek edukacyjnych.

Pracownicy Zakładu Karnego w Żytkowicach poznali najnowsze sposoby, metody działania sprawców oraz zapoznali się z aktualnymi regulacjami prawnymi z zakresu narkomanii.

Dwie policjantki z KWP zs. w Radomiu przeprowadziły szkolenie dla około 60 funkcjonariuszy służby więziennej oraz pracowników Zakładu Karnego w Żytkowicach. Spotkanie to miało na celu przekazanie najnowszych informacji na temat sposobu działania osób zażywających, a także rozpowszechniających narkotyki i dopalacze.

W trakcie spotkania funkcjonariuszki wykorzystały tzw. walizki edukacyjne, które dotychczas mieli możliwość poznać już przedstawiciele oświaty i rodzice w trakcie spotkań informacyjnych prowadzonych na terenie całego garnizonu mazowieckiego.

Policjantki szczególną uwagę poświęciły zagrożeniom związanym z zażywaniem dopalaczy oraz omówiły aspekty prawne związane z obrotem tego rodzaju substancjami.

Źródło: isp.policja.pl

2017-12-07 08:44:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Likwidacja zaległości z mandatów karnych i kar porządkowych nakładanych przez straże gminne i miejskie – stan prawny na rok 2018”, http://frdl.mazowsze.pl

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter