Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Policjantki szkoliły funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Żytkowicach

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu szkolili funkcjonariuszy służby więziennej przy wykorzystaniu narkotykowych walizek edukacyjnych.

Pracownicy Zakładu Karnego w Żytkowicach poznali najnowsze sposoby, metody działania sprawców oraz zapoznali się z aktualnymi regulacjami prawnymi z zakresu narkomanii.

Dwie policjantki z KWP zs. w Radomiu przeprowadziły szkolenie dla około 60 funkcjonariuszy służby więziennej oraz pracowników Zakładu Karnego w Żytkowicach. Spotkanie to miało na celu przekazanie najnowszych informacji na temat sposobu działania osób zażywających, a także rozpowszechniających narkotyki i dopalacze.

W trakcie spotkania funkcjonariuszki wykorzystały tzw. walizki edukacyjne, które dotychczas mieli możliwość poznać już przedstawiciele oświaty i rodzice w trakcie spotkań informacyjnych prowadzonych na terenie całego garnizonu mazowieckiego.

Policjantki szczególną uwagę poświęciły zagrożeniom związanym z zażywaniem dopalaczy oraz omówiły aspekty prawne związane z obrotem tego rodzaju substancjami.

Źródło: isp.policja.pl

2017-12-07 08:44:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter