Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Nowy sprzęt dla starachowickich strażaków

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się konferencja prasowa podczas, której zademonstrowano nowy samochód ratowniczo - gaśniczy, który od kilkunastu dni jest używany w akcjach ratowniczo - gaśniczych na terenie powiatu starachowickiego.

Pojazd na podwoziu MAN TGM został zakupiony za kwotę 957 924 złotych. Znaczna część środków finansowych pochodziła z budżetu państwa, które zostały przekazane w ramach "Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 - 2020". W kosztach partycypowali również: Starostwo Powiatowe w Starachowicach oraz Urząd Gminy w Mircu.

Pojazd ma nowoczesną zabudowę opartą na kompozytach, którą wykonała kielecka firma "Stolarczyk". Wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 4600 litrów.

Nowy pojazd jest bardzo wszechstronny i pozwoli na skuteczne interwencje przy pożarach i wypadkach drogowych. Posiada również wyposażenie do ograniczenia stref skażeń.

Źródło: www.straz.gov.pl

2017-12-08 08:53:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, Szkolenie „Prawo wodne w praktyce administracji samorządowej”, http://frdl.mazowsze.pl

23 stycznia, Warszawa, 23 seminarium z cyklu Zarządzanie Kryzsowe i Ratownictwo "Zagrożenia Teleinformatyczne w Zarządzaniu Kryzysowym. Narzędzia Smart City w Obronie Przed Zagrożeniami", http://www.cpi.com.pl

30 stycznia, Warszawa, IT Security Trends, http://itsecuritytrends.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter