Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Więcej patroli Policji w okresie przedświątecznym

W okresie świąteczno-noworocznym policja zwiększy liczbę patroli, aby zapewnić bezpieczeństwo w centrach handlowych, na dworcach i lotniskach.

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla wszystkich Polaków. Polacy tłumnie odwiedzają centra handlowe oraz jarmarki świąteczne. W okresie poprzedzającym Święta, a także w dni świąteczne na dworcach, czy lotniskach trwa wzmożony ruch pasażerski, gdyż wielu z nas wyrusza w podróż w odwiedziny do swoich bliskich. Także wielu z nas noc sylwestrową spędzi na licznych zorganizowanych imprezach masowych, aby wspólnie świętować Nowy Rok.

Nad spokojnym i bezpiecznym przebiegiem okresu świąteczno-noworocznego będą czuwać funkcjonariusze policji. W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia 2017 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania po nazwą „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Każdego dnia służbę będzie pełnić około 4 tys. policjantów ruchu drogowego, a w dni wyjazdów i dzień powrotów na drogach pojawi się jeszcze większa liczba funkcjonariuszy.

W celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa w okresie przedświątecznym i świąteczno - noworocznym zostanie zwiększona liczba policjantów skierowanych do służby w rejon dworców kolejowych, autobusowych, portów lotniczych, centrów handlowych oraz jarmarków świątecznych, głównie w formie patroli pieszych.

Źródło: MSWiA

2017-12-12 09:08:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

17 października, Warszawa, Konferencja "Zarządzanie kryzysowe w systemie kierowania bezpieczeństwem", http://pirbinstytut.pl

18-19 października, Siedlce, IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy, http://osg2018.pl

23-25 października, Kielce, TRANSEXPO 2018 - Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego, https://www.targikielce.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter