Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Na polskich wodach granicznych będzie bezpieczniej

Morski Oddział SG wzbogacił się o trzy nowe jednostki pływające i autokar Scania Touring HD Higer. Sprzęt kupiono głównie z funduszy pochodzących z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 – 2020”.

Placówka SG we Władysławowie otrzyma jednostkę pływającą typu TM-623 OB. CABIN o numerze burtowym SG-067. Kosztowała 475 tys. zł. Jednostka będzie służyła do patrolowania akwenów wodnych, kontrolowania połowów, przeciwdziałania kłusownictwu, ratowania życia na polskich obszarach morskich i wodach śródlądowych, ale też do wykrywania zagrożeń ekologicznych. 

Do służby w Kaszubskim Dywizjonie Straży Granicznej w Gdańsku Westerplatte zostaje przeznaczona TM-1025 IB CABIN o numerze burtowym SG-071 z napędem strugowodnym. Wraz z przyczepą podłodziową kosztowała blisko 1,3 mln zł. Jednostka będzie służyła funkcjonariuszom do patrolowania akwenów wodnych, prowadzenia działań interwencyjno-pościgowych i kontroli połowów. Będzie również wykorzystywana do akcji poszukiwawczo-ratowniczych. 

Trzecia nowa jednostka typu TM-923 OB z napędem śrubowym o numerze burtowym SG-005 kosztowała przeszło 970 tys. zł. Rozwija prędkość przekraczającą 50 węzłów. Przeznaczona będzie do zadań specjalnych, w tym abordażowych i interwencyjno-pościgowych, prowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań z Morskiego Oddziału SG. 

Do Morskiego Oddziału Straży Granicznej trafił ponadto nowy autokar Scania Touring HD. Klimatyzowany pojazd z silnikiem diesla, wart przeszło 1,1 mln zł, spełnia normę emisji spalin Euro 6. Pojazd z silnikiem o pojemności 12742 ccm i mocy 302 KW przeznaczony jest dla 50 podróżnych. Posiada zautomatyzowaną skrzynię biegów, ma przeszło 12 metrów długości, ponad 2,5 szerokości i 3,8 wysokości. Wyposażpony jest ponadto w pneumatyczne zawieszenie i elektroniczny układ poziomowania nadwozia, a także m.in.: w system zapobiegający blokowaniu kół, asystenta hamowania, retarder, tempomat, postojowe ogrzewanie, kamerę cofania i dwa monitory LCD.

Źródło: www.strazgraniczna.pl

2017-12-15 08:12:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

22 stycznia, Warszawa, "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", http://pirbinstytut.pl

24 stycznia, Warszawa, "Bezpieczeństwo obiektów i obszarów - monitoring wizyjny, kontrola dostępu, mechaniczne systemy zabezpieczeń", http://successpoint.pl

24 stycznia, Warszawa, 
"Forum Transportu Publicznego - nowe technologie i bezpieczeństwo", http://pirbinstytut.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter