Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Międzynarodowe warsztaty z zakresu Zintegrowanego Zarządzania Granicami

W dniach od 15 do 19 stycznia Centrum Szkolenia Straży Granicznej było organizatorem międzynarodowych warsztatów z zakresu Zintegrowanego Zarządzania Granicami (IBM). Na zaproszenie kierownictwa centrum i głównego organizatora – Zakładu Granicznego, udział w przedsięwzięciu wzięli przedstawiciele formacji granicznych z Finlandii, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier oraz Polski.

Warsztaty skierowane były do przyszłych oficerów Straży Granicznej RP oraz studentów Fińskiej Akademii Ochrony Wybrzeża i Granic oraz funkcjonariuszy na stanowiskach kierowniczych średniego szczebla dowodzenia służb granicznych z wyżej wymienionych Państw Członkowskich UE, odpowiedzialnych za ochronę zewnętrznej granicy lądowej.

Głównym celem warsztatów było pogłębienie wiedzy na temat unijnego modelu Zintegrowanego Zarządzania Granicami (IBM) i stanu wprowadzania go w Państwach Członkowskich. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z unijnymi przepisami w zakresie organizowania i prowadzenia ewaluacji Schengen.

Uczestników międzynarodowych warsztatów powitał Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia SG płk SG Mirosław Doroszkiewicz. Natomiast ostatniego dnia z gośćmi spotkał się Komendant Centrum, płk SG Andrzej Prokopski, który podkreślił znaczenie planowania, organizowania i pełnienia służby granicznej z punktu widzenia bezpieczeństwa publicznego. Komendant Centrum podziękował uczestnikom za pięć dni intensywnych obrad, zaangażowanie i otwartość w dyskusji oraz chęć dzielenia się z innymi uczestnikami doświadczeniami i wiedzą.

Źródło: www.strazgraniczna.pl

2018-01-23 07:57:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

27-28 marca, Warszawa, IX Edycja Smart City Forum, http://smartcityforum.pl

28 marca, Warszawa, IV edycja Economic Security Forum ECONSEC 2019, http://econsec.pl

28 marca, Łódź, Elektroniczny Obieg Informacji w Firmie, https://gigacon.org

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter