Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Mistrzostwa SG w strzelectwie rozstrzygnięte

Reprezentacja Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu wywalczyła pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej Straży Granicznej w IX Międzynarodowych mistrzostwach SG w Strzelectwie.


Zawody rozegrano w dniach od 28 do 30 maja, na strzelnicy krytej Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu oraz na terenie strzelnicy garnizonowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu.

W rywalizacji uczetniczyły trzyosobowe drużyny z oddziałów i ośrodków szkolenia SG oraz drużyny z Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, Akadmii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, Zakładu Karnego w Zarębie, Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, Jednostki Wojskowej 3940 AGAT w Gliwicach, Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Reprezentacje wystawiły także Wspólna Polsko-Niemiecka Placówka w Ludwigsdorfie i Centrum Kynologicznego Państwowej Służby Granicznej Ukrainy.

Drugie miejsce na podium w klasyfikacji drużynowej Straży Granicznej przypadło drużynie z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG w Kętrzynie. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu.

Podczas zawodów rozegrano siedem konkurencji. Każdy z uczestników zawodów musiał wykazać się celnością, zręcznością, bardzo dobrą kondycją fizyczną, a także spostrzegawczością i refleksem w strzelaniu do ruchomych celów. W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn Straży Granicznej najlepszym strzelcem został mjr SG Łukasz Karliński z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Drugie miejsce zdobył mł. chor. SG Marceli Majewski ze Śląskigo Oddziału SG. Na trzecim miejscu podium uplasował się sierż. szt. SG Daniel Jurecki z Karpackiego Oddziału SG w Nowym Sączu.

Źródło: www.strazgraniczna.pl
 

2018-06-05 07:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter