Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Niemieckie policjantki na praktykach w Polsce

Vivien i Rebecca to słuchaczki III roku Wyższej Zawodowej Szkoły Policji w Oranienburgu, które przez blisko dwa tygodnie, dzięki policjantom z Gubina będą poznawać tajniki pracy polskiego policjanta.


Od poniedziałku (4 czerwca), przez najbliższe dwa tygodnie pracę gubińskich policjantów obserwują słuchaczki Wyższej Zawodowej Szkoły Policji w Oranienburgu.

Głównym celem praktyk organizowanych przez szkołę w Niemczech, jest zapoznanie się słuchaczy z codzienną służbą policyjną w innych krajach europejskich. Vivien i Rebecca, właśnie w ramach odbywanych praktyk przyjechały do Gubina, żeby poznać system pracy polskich policjantów, a także obowiązujące w Polsce przepisy.

Policjantki, już za kilka miesięcy ukończą szkołę w Oranienburgu i rozpoczną służbę w przydzielonej im jednostce. Zanim jednak to nastąpi, będą obserwowały pracę funkcjonariuszy wszystkich pionów. W pierwszym dniu przyglądały się pracy kryminalnych, z kolei następnego dnia wspólnie z dzielnicowym, mł. asp. Mariuszem Hrabskim patrolowały teren miasta, a także uczestniczyły w czynnościach związanych z realizacją codziennych obowiązków służbowych.

Obie są otwarte na nowe doświadczenia i chętnie uczestniczą we wszystkich zadaniach wykonywanych przez mundurowych. Podczas rozmowy Rebecca dodała, że bardzo interesują ją przestępstwa związane z korupcją i sposób w jaki polska Policja przeciwdziała temu zjawisku. Zdobyte doświadczenie z pewnością zostanie wykorzystane przez obie strony podczas wspólnych polsko-niemieckich służb.

Źródło: http://krosno.lubuska.policja.gov.pl

2018-06-08 08:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

21 czerwca, Poznań, Kongres Pożarnictwa FIRE, http://www.dndproject.com.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, BALT-MILITARY-EXPO 2018 - Bałtyckie Targi Militarne,http://baltmilitary.amberexpo.pl

25-27 czerwca, Gdańsk, RESCUE EXPO 2018 - Międzynarodowa Konferencja oraz Wystawa Ratownictwa Medycznego, http://rescueexpo.amberexpo.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter