Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Rola i zadania policji w poszukiwaniach osób zaginionych

Każdego roku, szczególnie podczas wakacji, zwiększa się liczba zaginięć. Problem ten dotyczy wszystkich grup społecznych, a w szczególności dzieci i młodzieży. 

W związku z tym Komenda Miejska Policji w Chorzowie, przy współpracy z Chorzowską Koalicją na Rzecz Bezpieczeństwa, Komendą Główną Policji i Fundacją „Itaka”, zorganizowali konferencję, podczas której można było wysłuchać ciekawych wykładów i zobaczyć specjalistyczny sprzęt do poszukiwań. W konferencji wziął udział I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk.

Konferencję otworzył I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzej Szymczyk, Prezydent Miasta Chorzowa oraz Pani Prezes Fundacji „Itaka”. Uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. jaka jest rola i zadania Policji w poszukiwaniach osób zaginionych. Ponadto zaprezentowany został specjalistyczny sprzęt służący do poszukiwań oraz pokaz umiejętności psów wyszkolonych w poszukiwaniu osób. Przedstawione zostały również najbardziej aktualne problemy, na przykład dotyczące zaginięć Polaków przebywających za granicą naszego kraju. Konferencja była okazją do wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami służb i instytucji, które zajmują się tą tematyką.

Nie bez znaczenia było również miejsce, gdzie została zorganizowana konferencja. Park Śląski, znajdujący się w centrum aglomeracji górnośląskiej, jest jednym z największych śródmiejskich parków w Europie. Chorzowski park odwiedza rocznie ponad 3 mln osób.

Źródło: http://slaska.policja.gov.pl

2018-06-28 09:18:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter