Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Kolejne środki na rozwój mazowieckich strażnic OSP

5 mln zł dotacji z budżetu województwa pozwoli zrealizować 214 przedsięwzięć w mazowieckich strażnicach OSP. Strażacy będą mogli wymienić dachy, bramy garażowe, drzwi, okna, instalacje elektryczne i wentylacyjne, a także wykonać nowe elewacje i posadzki. 

W spotkaniu, podczas którego podpisano umowy na projekty z powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego, wzięli udział m.in. marszałek Adam Struzik i radna województwa Wiesława Krawczyk. W tym subregionie m.in. strażacy ochotnicy z OSP Sokołowy Kąt (pow. żuromiński) wyremontują dach swojej strażnicy. Z kolei druhowie z Winnicy (pow. pułtuski) odnowią posadzkę w remizie, a nowe tynki będzie mieć świetlica OSP Piegłowo (pow. mławski). Zrealizowanych będzie 16 projektów, a prace zostaną dofinansowane kwotą wynoszącą 351 tys. zł.

– Zawsze z wielkim uznaniem i szacunkiem odnoszę się do pracy strażaków ochotników. To ludzie, którzy niosąc pomoc, bez wahania i bezinteresownie, często ryzykują swoim życiem i zdrowiem. Naszym zadaniem jest ich wspierać. Od lat staramy się wyposażać ich w możliwie najlepszy sprzęt. Teraz środki kierujemy na równie ważne zadanie – remonty strażnic. Mówimy tu o lepszym komforcie pracy, ale też bezpieczeństwie dla samych strażaków i ich sprzętu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

W subregionie radomskim druhowie na 55 projektów otrzymają prawie 1,3 mln zł. W tym subregionie 25 strażnic OSP będzie mieć wyremontowane dachy. Nowe bramy garażowe zyskają m.in. remizy w Solcu nad Wisłą (pow. lipski) i Dobrucie (pow. szydłowiecki). Z kolei instalacje centralnego ogrzewania zmodernizują strażacy z Grabowa nad Pilicą (powiat kozienicki) i Wólki Modrzejowej (pow. lipski).

Natomiast na 19 projektów z subregionu płockiego radni przeznaczyli 447 tys. zł. Strażacy ochotnicy z Małej Wsi (pow. płocki) odnowią posadzki i tynki w garażach swojej strażnicy, druhowie z Gąbina (pow. płocki) wyremontują dach remizy, a w nowe drzwi i okna zainwestują ochotnicy z Podlesia (pow. sierpecki).

W Ostrołęce umowy z beneficjentami podpisały wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc. Zarząd przeznaczył  prawie 946 tys. zł na projekty z powiatów makowskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, wyszkowskiego i pułtuskiego.

Źródło: https://www.mazovia.pl

2018-06-29 08:16:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

19 lutego, Warszawa, Konferencja Data Center, https://gigacon.org

20 lutego, Warszawa, InfraSec Forum – Cyberbezpieczeństwo Twardej Infrastruktury, https://infrasecforum.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter