Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Sms-y będą ostrzegać o sytuacjach kryzysowych

Marek Zagórski, minister cyfryzacji wraz z Pawłem Majewskim, wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, poinformowali o rozpoczęciu testów nowego systemu ostrzegania ludności o zagrożeniach. W ramach pilotażu będziemy mogli otrzymywać smsy alarmowe o sytuacjach kryzysowych. 

Porozumienie z operatorami telefonii komórkowej wiąże się z uruchomieniem pilotażu usługi powiadamiania ludności. Jest to efekt prac międzyresortowego zespołu do oceny funkcjonowania systemu ratownictwa i zarządzania kryzysowego.

W ramach pilotażu przetestowane zostanie zupełnie nowe w Polsce rozwiązanie. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że tego typu systemy są już wykorzystywane w wielu państwach europejskich. Operatorzy sieci komórkowych w trakcie trwania programu, będą testować system wysyłania komunikatów użytkownikom  - w formie smsów – o możliwych sytuacjach kryzysowych na danym obszarze. - Na razie obszar ten będzie obejmował województwo. Później będzie stopniowo zawężany – powiedział wiceszef MSWiA.

W trakcie trwania pilotażu będą testowane zarówno procedury współpracy z operatorami sieci komórkowych, jak i same rozwiązania techniczne systemu wysyłania powiadomień. Pilotaż umożliwi zebranie informacji, uwag i propozycji zmian w testowanych rozwiązaniach. Końcowym efektem ma być w pełni funkcjonalny, niezawodny system ostrzegania o możliwych sytuacjach kryzysowych.

Źródło: https://www.mswia.gov.pl

2018-07-03 09:20:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

19 lutego, Warszawa, Konferencja Data Center, https://gigacon.org

20 lutego, Warszawa, InfraSec Forum – Cyberbezpieczeństwo Twardej Infrastruktury, https://infrasecforum.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter