Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Białostoccy policjanci szkolili kierowców z grupy ratowniczej

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizowali szkolenie, w którym wzięli udział wszyscy kierowcy Grupy Ratowniczej Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja”.


Celem przedsięwzięcia było przede wszystkim podniesienie umiejętności kierowców-ratowników, związanych z prowadzeniem pojazdów uprzywilejowanych. Nie zabrakło tez wiedzy specjalistycznej dotyczącej zasad poruszania się tymi pojazdami.

Podczas części teoretycznej, kierowcy-ratownicy, przypomnieli sobie wynikające z przepisów prawa obowiązki i przywileje kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Kolejnym etapem szkolenia była część praktyczna, która odbyła się na terenie placu KPKM w Białymstoku przy ulicy Składowej.

Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności  prowadzenia auta przednionapędowego na śliskiej nawierzchni, której efekt potęgowały zamontowane troleje. Kierowanie takim samochodem już na pierwszym biegu daje wrażenie jazdy z dużą prędkością.

Ratownicy nauczyli się pokonywać wyznaczoną trasę i kontrolować poślizg pojazdu a także to, jak bezpiecznie z niego wyjść. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, a złe warunki atmosferyczne dodatkowo zmniejszały przyczepność pojazdu. Zdobyte doświadczenia pozwolą uniknąć niebezpiecznych sytuacji i bezpiecznie prowadzić pojazdy uprzywilejowane podczas akcji ratowniczych.

Źródło: http://www.bialystok.policja.gov.pl
Fot. G.R. NADZIEJA
 

2018-07-10 08:38:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

19 lutego, Warszawa, Konferencja Data Center, https://gigacon.org

20 lutego, Warszawa, InfraSec Forum – Cyberbezpieczeństwo Twardej Infrastruktury, https://infrasecforum.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter