Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Drużyna Śląskiego Oddziału SG najsprawniej pokonuje przeszkody

Drużyna ze Śląskiego Oddziału SG zwyciężyła w II Mistrzostwach SG w Biegach z Przeszkodami. Zawody rozegrano w ramach V edycji Nadbużańskiego Biegu pod Prąd, w którym zawodnicy muszą pokonać dziesięciokilometrowy odcinek z około 40 ekstremalnymi przeszkodami.


Mistrzostwa SG w Biegach z Przeszkodami nawiązują do tradycji „biegu rozstawnego”, organizowanego przez Korpus Ochrony Pogranicza. Przebiegał on wzdłuż całej granicy polsko-sowieckiej i miał na celu wypróbowanie łączności między oddziałami, zbadanie dróg i ścieżek, sprawdzenie stanu gotowości bojowej i wytrzymałości poszczególnych żołnierzy. Jego trasa obejmowała zróżnicowane tereny leśne, drogi polne, bagna, tereny piaszczyste, pola orne, tereny pagórkowate.

Do udziału w rywalizacji zgłosiło się 11 drużyn z poszczególnych oddziałów i ośrodków szkolenia SG. Zwycięską drużynę SG reprezentowali: kpt. SG Eugeniusz Słobodzian, st. chor. sztab SG Paweł Ryś, plut. SG Aleksandra Sakowicz oraz plut. SG Agnieszka Piątek. Drugie miejsce zajęli funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, trzecie wywalczyli funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet pierwsze miejsce wywalczyła sierż. SG Aleksandra Jakubczak z Nadbużańskiego Oddziału SG, drugie - plut. SG Aleksandra Sakowicz ze Śląskiego Oddziału SG, trzecie zajęła szer. SG Wioleta Miszczak z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn  pierwszą lokatę zdobył st.chor. SG Wojciech Cybruch z Nadodrzańskiego Oddziału SG, na drugim miejscu uplasował się st.sierż. SG Paweł Gregorczuk z Nadbużańskiego Oddziału SG, trzecie wywalczył chor. szt. SG Andrzej Luśnia z Centrum Szkolenia SG.

Źródło: https://www.strazgraniczna.pl
Fot. Śląski OSG

2018-07-12 14:53:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

19 lutego, Warszawa, Konferencja Data Center, https://gigacon.org

20 lutego, Warszawa, InfraSec Forum – Cyberbezpieczeństwo Twardej Infrastruktury, https://infrasecforum.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter