Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Oto korzyści płynące z systemu do monitorowania naczep

Firmy posiadające system do monitorowanianaczep mają możliwość zwiększenia zysków dziękibardziej efektywnemu zarządzaniu. Z tego artykułu dowiesz się jak można w łatwy i zupełnie zdalny sposób kontrolować naczepyniezależnie od pojazdu ciągnącego.


“Przybyły na miejsce kontroli przedsiębiorca stwierdził, że chyba zezłomował nie tę naczepę, którą chciał” - komunikat ten został opublikowany przez Inspekcję Transportu Drogowego w 2015 roku. Zadajesz sobie teraz pytanie – jak to możliwe, jak można pomylić naczepy? Warto jednak pamiętać, że posiadając kilkanaście naczep wyglądających podobnie i przy natłoku pracy łatwo o błąd.  

Moduł do monitorowania GPSumożliwiakontrolowanie przebytej trasy naczep oraz ich aktualnej lokalizacji. Możliwość sprawdzenia na mapie w czasie rzeczywistym, gdzie znajduje się naczepa jest rozwiązaniem, które znacznie zaoszczędza czas i cieszy się co raz większym zainteresowaniem wśród małych oraz dużych firm.

Kontroluj naczepy i zwiększ bezpieczeństwo

System do lokalizowania GPS jest istotnym wsparciem dla bezpieczeństwa, gdyż ułatwia kontrolę nad ładunkiem i pozwala na szybki kontakt z kierowcą w razie wystąpienia problemów. Jeśli wydarzy się jakikolwiek wypadek, będziemy w stanie śledzić trasę naczepy. A będzie to możliwe, ponieważ historia przejazdów jest przechowywana w systemie ABAX. Administrator ma możliwość sprawdzenia, gdzie w danej chwili znajduje się dana naczepa. Dzięki temu, że informacje są dostępne w czasie rzeczywistym, osoba w firmie odpowiedzialna za naczepy może szybko i adekwatnie zareagować na zaistniałą sytuację.

Sprawnie zarządzaj swoimi zasobami

System wykorzystujący najnowsze technologie śledzenia wspomaga działania logistyczne. Czy wiesz, że za pomocą systemu ABAX do monitorowania możesz szybko filtrować naczepy na mapie za pomocą numerów czy np. słów kluczowych, np. #naczepa ciężarowa, #naczepa do ciągnika, #naczepa kurtynowa, #chłodnia, #wywrotka, #naczepa uniwersalna, #izoterma itd.

Przedsiębiorca może skorzystać z funkcji raportów i otrzymać dokładne informacje o użytkowaniu danej naczepy. Raporty można automatycznie wysyłać na adres e-mail, zgodnie z określonym harmonogramem.

Atutem lokalizatorów jest również możliwość zarządzania naczepami z każdego urządzenia podłączonego do Internetu.

Otrzymuj przypomnienie o przeglądzie

Naczepy do samochodów ciężarowych mają własny system hamulcowy, a ich części zużywają się i muszą być regularnie wymieniane w naczepie. Dlatego tak ważny jest prawidłowy plan konserwacji zapobiegawczej (utrzymanie według stanu - ang. condition-based maintenance lub predictive maintenance)w celu utrzymania optymalnego stanu technicznego naczepy.

Mając dostęp do historii przebiegu naczepy, właściciel  zna dokładną ilość przejechanych kilometrów i może ustawić powiadomienia serwisowe w celu zminimalizowania katastrofalnych w skutkach awarii hamulców.

Sprawa przedsiębiorcy o którym pisaliśmy na początku tego artykułu skończyła się karnym mandatem za brak ubezpieczenia OC oraz przeglądu naczepy (przez ponad trzy lata nie przeszła ona wymaganych badań technicznych). Posiadając system ABAX do monitorowania GPS naczep, właściciel otrzymałby automatyczne powiadomienie na swoją skrzynkę e-mail lub telefon. Uniknąłby tym samym kary oraz miał pewność, że wszystkie jego zasoby posiadają wymagane dokumenty.

2018-10-03 13:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter