Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Plaga kradzieży na budowach – jak przechytrzyć złodzieja?

Pracodawcy często spotykają się z problemem kradzieży narzędzi oraz sprzętu z samochodów roboczych. Nierzadko zdarza się również, że znikają maszyny, materiały budowlane, ale również elektronarzędzia z placów budowy. Straty idą w dziesiątki tysięcy złotych.


Dlatego warto rozważyć inteligentny system do monitorowania, aby mieć możliwość lokalizowania swoich zasobów na mapie w czasie rzeczywistym.

Włamania na placach budowy
Wielu wykonawców zmaga się z plagą kradzieży na budowach. Z placów budowy znikają betoniarki, piły paliwowe, wiertarki, silniki do pilarek i inne narzędzia oraz sprzęt budowlany. Problem kradzieży dotyka wiele rejonów w Polsce, więc firmy szukają sposobu zabezpieczenia mienia przed kradzieżą. Dość częstym rozwiązaniem bywa wynajęcie firmy ochroniarskiej. Jednak jak pokazuje wiele spraw, np. jak ta przy budowie S17 na terenie powiatu garwolińskiego, nie jest to skuteczna ochrona przed złodziejami.

Unikaj opóźnień na budowie
Skradzione mienie, a w konsekwencji brak właściwego sprzętu na budowie opóźnia projekt i może mieć negatywny wpływ na ostateczny wynik finansowy inwestycji budowlanej. Istnieje jednak specjalnie opracowana technologia GPS, która pozwala kontrolować, gdzie znajduje się drogi sprzęt oraz jak często jest używany. Wiele firm korzysta również z funkcji geofence, aby określać granice poruszania się sprzętu i otrzymywać automatyczne powiadomienia w przypadku ich przekroczenia. Wiele firm zauważa, że nowoczesne technologie ułatwiają zarządzanie obiektem budowlanym.

Technologia monitorująca sprzęt 24/7
Firma technologiczna ABAX opracowała urządzenie śledzące, które zarówno ostrzega właściciela o opuszczeniu przez sprzęt określonego obszaru, jak i monitoruje mienie przez całą dobę.

Moduł GPS jest zamontowany na maszynach i sprzęcie co daje administratorowi możliwość sprawdzenia na mapie cyfrowej w czasie rzeczywistym, gdzie znajdują się jego zasoby. Osoba zarządzająca może również dodać obszar, w którym zwykle znajduje się sprzęt budowlany i otrzymać ostrzeżenie, jeśli opuści ten obszar. W przypadku kradzieży administrator może w prosty sposób uzyskać dokładną lokalizację sprzętu, co ułatwi policji interwencję i możliwość odzyskania skradzionych zasobów.

Zdjęcie: Morten Rakke

2018-10-05 07:43:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

3-4 kwietnia, Lublin, I Ogólnokrajowa Konferencja i Targi Służby Więziennej - Więziennictwo 2019, https://wieziennictwo.targi.lublin.pl

3-4 kwietnia, Gdańsk, XX Konferencja STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe- emisja, detekcja i przeciwdziałanie”, http://www.asekonferencje.com.pl

7-9 kwietnia, Sopot, IV Pomorskie Forum Drogowe/Polsko-Nordyckie Forum Drogowe

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter