Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Kontakt  |  Reklama
Najnowszy numer »

 
Aktualności

»


Strażacy wraz z przedstawicielami Kolei Linowych o bezpieczeństwie

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem w ramach przygotowania do sezonu zimowego odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa na kolejach linowych ze szczególnym uwzględnieniem ewakuacji osób po awaryjnym zatrzymaniu kolei linowej.

W spotkaniu, które prowadził komendant powiatowy PSP w Zakopanem uczestniczyli m.in. st.kpt. Szymon Jakubiec - wojewódzki koordynator ratownictwa wysokościowego z ramienia Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, zastępca naczelnika TOPR Mieczysław Ziach oraz przedstawiciele kolei linowych z terenu powiatu tatrzańskiego.

Na spotkaniu poruszone zostały sprawy zapewnienia bezpieczeństwa na kolejach linowych, omówione zostały wspólne procedury powiadamiania, dysponowania i i kierowania działaniami w przypadku ewentualnego awaryjnego zatrzymania kolei linowej. Swoje spostrzeżenia i uwagi z poziomu województwa przedstawił st.kpt. Szymon Jakubiec.

Z uwagi na to ,że na terenie powiatu tatrzańskiego jest najwięcej kolei linowych w Polsce,  jest to kolejne spotkanie, które organizuje corocznie Komenda Powiatowa PSP w Zakopanem traktując to jako jedno z priorytetowych zadań w tej płaszczyźnie  bezpieczeństwa.

Źródło: https://www.straz.gov.pl

2018-11-08 08:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na FB

»

 

15 listopada, Warszawa, „Smart City – założenia i perspektywy”, http://successpoint.pl

21 listopada, Warszawa, Ogólnopolska Konferencja Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Ośrodków Interwencji Kryzysowej, https://www.zpp.pl

Więcej wydarzeń...

Wejdź i poznaj zadania realizowane aktualnie przez służby mundurowe

»

Rozmowa BP

»


mł. insp. Jarosław Magiera
,
naczelnik Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki KGP: Policja od lat zabiega o jednolity cyfrowy system łączności radiowej.
więcej...Artur Hołubiczko,
prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnnych: Zadania strażnika miejskiego na służbie patrolowej nie różnią się od policyjnych.

więcej...Krzysztof Kwiatkowski
, prezes NIK: MSW powinno przejąć koordynację i egzekwowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
więcej...Edyta Wcisło
, przewodnicząca Polskiej Rady Ratowników Medycznych: Dwie osoby w zespole ratownictwa medycznego to za mało.
więcej...


Newsletter

»

Zamów newsletter