Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej stosowane?

0
141
Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej stosowane

Wysoka jakość elementów mocujących gwarantuje stabilne i bezpieczne łączenie ze sobą dowolnych przedmiotów. Nie ma znaczenia, czy chodzi tu o proste nity zrywalne, czy o duże złącza ciesielskie — zawsze wysoka jakość jest najbardziej pożądana przez każdego użytkownika. Nic więc dziwnego, że tak wielką popularnością cieszą się śruby ze stali nierdzewnej.

Dlaczego śruby ze stali nierdzewnej są tak popularne?

Co dokładnie sprawia, że tego rodzaju śruby są tak chętnie wykorzystywane? Żeby to zrozumieć, dowiedzieć się musimy, jak wielkie zagrożenie stanowi dla klasycznych śrub rdza. Nie tylko powoduje ich zapiekanie się, przez co prace związane z wymianami pewnych elementów stają się bardzo trudne, lecz dodatkowo ich korozja może negatywnie wpływać na stabilność całej konstrukcji.

Śruby tego rodzaju bardzo chętnie wykorzystywane są na mostach nawet na statkach, ponieważ charakteryzują się one kwasoodpornością, dzięki czemu są niemal niewrażliwe na szkodliwe działanie soli morskiej. Ich bardzo mocna struktura zapewnia im zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, a nawet przed ogniem.

Przeczytaj także: https://dlcongress.pl/elementy-zlaczne-stosowane-w-budownictwie-przemysle-elektronicznym-i-motoryzacyjnym/

Jakie są rodzaje stali nierdzewnej?

Wszyscy doskonale wiemy, że w sklepie narzędziowym dostać można naprawdę ogromny wybór śrub — sprzedawcy zaoferować nam mogą różne rozmiary i typy. Co ciekawe, w przypadku modeli nierdzewnych mamy do czynienia dodatkowo z kilkoma ich wersjami. Przykładowo bardzo często polecane są hartowane śruby austenityczne. Pamiętać jednak musimy, że nie posiadają one właściwości magnetycznych. Jeśli chcemy mieć śruby o właściwościach magnetycznych, a dodatkowo zależy nam na niezwykle mocnej strukturze śruby, powinniśmy wybrać drugi typ, czyli śruby martenzytyczne. Ostatnim popularnym typem są śruby ferrytyczne — przeznaczone są one dla klientów, którzy nie potrzebują śrub hartowanych i magnetycznych. Często bowiem takie właściwości są po prostu zbędne i nie ma potrzeby przepłacać za lepszą wersję.

Szukasz elementów mocujących do fotowoltaiki? Sprawdź ofertę dostępną na mafot.com

Zastosowanie śrub ze stali nierdzewnej

Na sam koniec trzeba się jeszcze dowiedzieć, gdzie tak właściwie tego rodzaju śruby mogą być używane. Czy tak zaawansowane elementy mocujące używane są tylko przemysłowo?

Jak można się bez trudu domyślić, zastosowania przemysłowe są tu wymieniane na pierwszym miejscu, lecz oprócz używania ich na statkach czy też na mostach, takie śruby z powodzeniem mogą być używane także w zastosowaniach domowych. Dobrym przykładem będą np. mocowania balustrad schodowych lub balkonowych, które zawsze skręcane są przy pomocy nierdzewnych śrub.

Potrzebujesz wytrzymałych i precyzyjnych elementów złącznych? Zajrzyj do naszej oferty na stalmut.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here