Kto zarabia najlepiej w Polsce?

0
89
Kto zarabia najlepiej w Polsce?
Kto zarabia najlepiej w Polsce?

Według raportu GUS opublikowanego w 2020 roku, najwyższe wynagrodzenia otrzymują osoby pracujące w sektorze finansowym oraz informatycznym. Wśród zawodów najlepiej zarabiających wymieniane są m.in.: lekarz specjalista, prawnik, menedżer ds. inwestycji czy analityk rynku nieruchomości. Jednocześnie jednak należy pamiętać, że wysokość zarobków zależy od wielu czynników takich jak wykształcenie i doświadczenie zawodowe danej osoby oraz region kraju i branża pracy.

Najlepiej zarabiający sportowcy w Polsce

Kto zarabia najlepiej w Polsce? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Oczywiście, odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest branża zawodowa.

W dzisiejszych czasach sport stał się bardzo popularny i przyciąga rzesze fanów. Niektórzy sportowcy osiągają nie tylko sukcesy na arenie międzynarodowej, ale również finansowe. Którym dyscyplinom udało się wypracować najwyższe wynagrodzenia?

Na pierwszym miejscu listy znajdują się piłkarze ekstraklasy oraz reprezentacji Polski – Robert Lewandowski czy Arkadiusz Milik to nazwiska znane każdemu kibicowi piłkarskiemu i jednocześnie należą do najlepiej opłaconych polskich sportowców.

Drugą pozycję zajmują siatkarze grający za granicą: Wilfredo Leon (gra we włoskim klubie Sir Safety Perugia) oraz Bartosz Kurek (gra w japońskim klubie Panasonic Panthers).

Trzecią lokatę dzielą koszykarzem prężnie działającej ligi Tauron Basket Liga – Aaron Cel czy Łukasz Koszarek – a także Kamila Skolimowska która jako lekkoatletka zdobyła złoty medal olimpijski podczas igrzysk olimpijskich w Atenach.

Czwarte miejsce przypadło bokserom – Krystianem Głowackim i Mariuszowi Wachowi, którzy rywalizują na ringu o tytuły mistrzowskie.

Ostatnie miejsce w top 5 należy do tenisisty Huberta Hurkacza. Zdobywca wielu nagród turniejowych oraz uczestnik prestiżowego Australian Open nie tylko zyskał uznanie kibiców, ale również umocnił swoją pozycję finansową.

Warto zaznaczyć, że wynagrodzenia sportowców są bardzo różne – od kilku tysięcy złotych miesięcznie po setki tysięcy lub miliony euro rocznie. Oczywiście wiele tutaj zależy od indywidualnych umiejętności danego zawodnika czy też jego popularności i medialnego rozgłosu.

Nie można jednak zapominać o tym, że sukcesy osiągnięte przez polskich sportowców to także promocja Polski jako kraju aktywnych ludzi dążących do realizacji marzeń oraz szansa na zdobycie nowych sponsorów dla klubów czy dyscyplin sportowych działających u naszego zachodniego sąsiada – Niemiec – gdzie część ze wspominanych wyżej graczy występuje w ich druzynach.

Podsumowanie? To właśnie piłkarze ekstraklasy zajmują czołowe miejsca na liście najlepiej zarabiających polskich sportsmenek i sportsmenek – Robert Lewandowski jest tu absolutnym liderem. Jednocześnie warto pamiętać o innych dziedzinach sportu, które również przynoszą satysfakcję i zarobek swoim zawodnikom.

Zachęcam do zapoznania się z raportem GUS dotyczącym zarobków w Polsce. Link do raportu znajduje się tutaj: https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/wynagrodzenia-pracownicze-w-gospodarce-narodowej-rocznik-statystyczny-ludnosci-2019,5,14.html

Aby dowiedzieć się więcej na temat kształcenia zawodowego i możliwości podwyższenia swoich kompetencji oraz zarobków, polecam odwiedzić stronę https://szkolajutra.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here