Czym zajmuje się drukarnia wielkoformatowa?

0
1893
drukarnia wielkoformatowa

Z usług drukarni korzystała prawdopodobnie większość z nas. Wiele osób ma i regularnie używa nieco mniej profesjonalne drukarki w swoim domu. Niektórym kojarzą się one z wydrukami notatek w szkole lub na studiach, innym z wydrukami do pracy i fakturami. Jednak myśląc o drukarni, mało komu w pierwszej kolejności w głowie pojawia się przedstawienie o drukarni wielkoformatowej. Czym zajmują się drukarnie wielkoformatowe? Do czego wykorzystuje się druk wielkoformatowy i czym się różni od zwykłego?

Drukarnia wielkoformatowa – czym się zajmuje?

W momencie, kiedy słyszymy o druku, może się nam on kojarzyć z małymi formatami jak np. dokumenty, rachunki, wizytówki lub broszury. Drukarnia wielkoformatowa oferuje jednak nieco inne usługi, które są prawie tak samo powszechne w naszym życiu, jak wydruki w mniejszym formacie. W drukarni wielkoformatowej zamówimy materiały w dużo większym formacie niż standardowe A4. To właśnie tam klienci mogą zlecić produkcje plakatów, ulicznych bannerów, roll-upów i dużych naklejek. Z takiej oferty korzystają przede wszystkim firmy, które chcą zainwestować w materiały reklamowe. Dotyczy to nie tylko promocji samej firmy, a także konferencji lub wydarzenie networkingowego. Z wykorzystaniem różnych technik druku wielkoformatowego powstają ogromne bilbordy, bannery, plakaty, ulotki, roll-upy i wiele innych materiałów, które mogą być wykorzystane w różnych celach.  Drukarnia wielkoformatowa to miejsce, gdzie można zlecić przygotowanie nawet największych materiałów reklamowych. Większość drukarni wielkoformatowych umożliwia wybór wielu produktów dostosowanych do wykorzystania w różnych celach i miejscach. Przed dokonaniem zamówienia klienci mogą zazwyczaj skorzystać z gotowych szablonów lub przedstawić swój własny pomysł. Druk wielkoformatowy umożliwia otrzymanie produktów w bardzo wysokiej jakości niezależnie od rozmiaru wydruku.

Druk wielkoformatowy – co znajdziemy w ofercie?

Druk wielkoformatowy to nowoczesna technologia, która umożliwia produkcję form drukowanych na wielu różnych materiałach (m.in. na materiale banerowym, foli i papierze). Technika stosowana jest bardzo często do zagospodarowania powierzchni billboardów, do produkcji banerów reklamowych, szyldów, tablic, plakatów, materiałów reklamowych do kasetonów i roll-up’ów. Do najczęściej stosowanych technik druku wielkoformatowego zalicza się: druk solwentowy, druk ekosolwentowy, druk barwnikowy i druk UV. Druk wielkoformatowy to przede wszystkim jakość i trwałość otrzymanych materiałów, ponieważ są one dostosowane do zastosowania w różnych warunkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here