Firedom – usługi przeciwpożarowe. Kompleksowa obsługa w zakresie bezpieczeństwa pożarowego

0
808
Firedom

Zespół Firedom swoją działalność prowadzi na rynku usług przeciwpożarowych. Kadra składająca się z zawodowych strażaków, zajmuje się przygotowywaniem dla przedsiębiorstw dokumentów oceniających zagrożenie wybuchem pomieszczeń w miejscu pracy. Wszystko po to, aby mieć wiedzę na temat zabezpieczenia stanowiska pracy, chroniąc tym samym zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników. Firedom działa na terenie całej Polski. Sprawdź, czy Twoim obowiązkiem jest posiadanie dokumentu zagrożenia wybuchem.

Opracowanie DZWP obowiązkiem zarządcy lub właściciela budynku

Dokument zabezpieczenia przed wybuchem powinien znaleźć się w zakładzie pracy, w którym do procesu technologicznego używane są materiały palne, wybuchowe pyły, gazy lub mieszaniny hybrydowe. Jest to potencjalne zagrożenia dla pracowników oraz innych osób znajdujących się na terenie obiektu. Wymagania DZWP definiuje dyrektywa unijna – ATEX. Regulacje te mają na celu pomóc w opracowaniu szczegółowej dokumentacji. Praca specjalisty Firedom, polega na analizie technicznej i organizacji środków bezpieczeństwa, skompletowaniu pełnej oceny ryzyka wybuchu oraz sporządzenie procedur i środków, które mają na celu jego ograniczenie. Potrzebna jest do tego wiedza z zakresu chemii, mechaniki oraz inżynierii. 

Ocena zagrożenia wybuchem – opracowany dokument, który zadba o bezpieczeństwo pracowników

Wszędzie tam, gdzie przechowywane są materiały i substancje o właściwościach wybuchowych, powinna znaleźć się ocena zagrożenia wybuchem. Najważniejszym celem pracy zespołu Firedom, jest zadbanie o bezpieczeństwo pracowników. OZW polega na wyznaczeniu stref zagrożenia potencjalnym wybuchem, określenie wystąpienia zapłonu oraz wykonaniu graficznej dokumentacji, zawierającej plany sytuacyjne. Takie materiały pozwolą zabezpieczyć obiekt i przygotowanie odpowiednich procedur zabezpieczających przed wystąpieniem ewentualnego zagrożenia wybuchem w tym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here