Jak ukryć złoto w domu?

0
207
Jak ukryć złoto w domu?
Jak ukryć złoto w domu?

Wprowadzenie: Wiele osób posiada w domu cenne przedmioty, takie jak złoto czy biżuterię. Jednym z najważniejszych aspektów posiadania tego typu skarbów jest ich bezpieczeństwo i ochrona przed kradzieżą. Dlatego wiele osób szuka sposobów na ukrycie swojego majątku w sposób dyskretny i niedostępny dla potencjalnych włamywaczy. W tym artykule omówimy kilka pomysłów na to, jak można sprawnie ukryć złoto w domowych warunkach.

10 sposobów na ukrycie złota w domu

Jak ukryć złoto w domu?

Złoto jest jednym z najcenniejszych kruszców na świecie, dlatego też posiadanie go może być niebezpieczne. Często staje się celem włamywaczy i przestępców, którzy szukają łatwego sposobu na zdobycie bogactwa. Dlatego właśnie wielu ludzi decyduje się na przechowywanie swojego złota w bezpiecznych miejscach poza ich domem lub korzystając ze specjalistycznych skrzynek depozytowych. Jednakże jeśli chcesz mieć swoje cenne przedmioty pod ręką, to istnieją sposoby, jak ukryć je wewnątrz twojego mieszkania.

1) Skrzynka narzędziowa

Jednym z najlepszych sposobów na ukrycie drogocennych przedmiotów jest umieszczenie ich w skrzynce narzędziowej lub innej metalowej puszce dobrej jakości – takiej jak te używane przez rzemieślników czy mechanikow samochodowych – a następnie schowanie jej gdziekolwiek zostaniesz tylko ty wyłącznie informowany o tym fakcie.

2) Wkopywanie

Inna opcja polega na wkopaniu twoich kosztowności we wnętrzu ziemi (np.: ogród). Możesz zakupić specjalny pojemnik zaprojektowany dla tego celu albo wróżcić sobie miejsca gdzie powinien zosta łońschowane Twoje złoto.

3) W skrzynce z piaskiem

Jeśli masz już swój prywatny basen, możesz wykorzystać to miejsce do ukrycia swojego złota. Weź metalową puszke lub pojemnik i wypełnij go suchym piaskiem. Następnie umieść go na dnie twojego basenu (na betonowej płycie), tak aby nie przeszkadzać Ci podczas kąpieli.

4) Za obrazem

Jeden ze starszych sposobów polega na schowaniu cennych przedmiotów za ramkami obrazu. Możesz zamontować specjalne haczyki lub uchwyty pozwalające ci łatwo zdjąć rame i odłożyć ją z powrotem – bezpośrednio nad twoimi kosztownościami.

5) Pod podłogami drewnianymi

Pod Twoim domem znajduje się sporo wolnego miejsca – jeśli chodzi o małe rzeczy jak monety czy pierścionki? Przygotuj sobie niski otwór oraz włóż tam co tylko chcesz a następnie przykryj okładzinę panelami/płytkamii itd..

6) Książka sejfowa/książka zaklęta/zasłona książek

Możliwe jest też stworzenie dedykowanej szafy które będzie jednocześnie biblioteczką pełną książek ale która również posiada urządzenia służace jako sejf/komora/skrzetko-ukrycie dla naszego drogocennego złota.

7) W ścianach

Wewnętrzne przegrody i puste kanały w budynku, mogą stanowić idealne miejsce do ukrycia cennych przedmiotów takich jak nasze złoto czy srebro.

8) Złote zasłony

Zmienione na co dzień rolety lub zwijacze okienna , które wykonane są ze specjalnych tkanin – zapewniających całkowite zaciemnienie pomieszczenia – mogą być wykorzystywane jako skuteczny sposób na przechowywanie kosztowności. Specjalna tkanina jest projektowana aby nie wpuszczać światła słonecznego przez nią, więc można ją łatwo otworzyć po prostu ciężko jakiś czas namierzyć gdzie się ona znajduje.

9) Ukryte klamki drzwiowe/okienne

Klamki oraz uchwyty drzwiowe / okienne oferują również doskonałe możliwości ukrycia drogocenności. Możesz umieścić swoje cenne rzeczy za oryginalnymi elementami a następnie zamontować je ponownie we właściwym miejscu (lub przykręcić dla dodatkowego bezpieczeństwa).

10 ) Otwory wentylacyjne/sufit/kominek/przewody elektrycznej itd..

Ostatni sposob to schowanie twojego złota w jednym z wielu otworów dostępnych w każdym domostwie: kominy, kanały wentylacyjne lub nawet przewody elektryczne. Jednakże trzeba być ostrożnym i zwrócić uwagę na to czy nasza sztuka złota nie zostanie uszkodzona w czasie ukrywania jej.

Podsumowując

Istnieje wiele sposobów na przechowywanie drogocennych przedmiotów w domu, ale ważne jest aby wybrać sposób który będzie dla Ciebie najwygodniejszy i jednocześnie zapewni Ci maksymalną ochronę. Pamiętaj jednak również o tym żeby poinformować swoją rodziną gdzie są schowane kosztowności oraz jak dostać się do nich – pozwoli to unikną cierpienia emocjonalnego ludziom bliskim Tobie gdy zaistnieją takiego potrzebny sytuacje (np.: nagła choroba itd..).

Wezwanie do działania: Zastanawiasz się, jak ukryć swoje złoto w domu? Sprawdź porady na stronie https://www.turystykawsieci.pl/ i zabezpiecz swoją cenną własność!

Link tagu HTML :
https://www.turystykawsieci.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here