Jak wybrać idealny magazyn do wynajęcia?

0
819
magazyn

W przypadku wielu działalności gospodarczych wręcz niezbędne staje się posiadanie własnej przestrzeni magazynowej. To właśnie one służy przecież do składowania różnego rodzaju przedmiotów. Pozwala ci na przechowywanie gromadzonych zapasów czy po prostu zwyczajnych towarów, narzędzi albo jeszcze innych rzeczy, z których ty czy twoi pracownicy korzystacie w trakcie wywiązywania się z różnych obowiązków.

Magazyny do wynajęcia też są zresztą bardzo różne. Zanim zdecydujesz się na jeden z nich, powinieneś sprawdzić, czy będzie on w stanie sprostać twoim potrzebom. Bo te potrzeby nie zawsze wyglądają tak samo i to nawet w przypadku dwóch niemalże identycznych biznesów, które na pierwszy rzut oka zajmują się dokładnie tę samą branżą. Nie możesz więc tak do końca patrzeć na konkurencję. Powielanie stosowanych przez nią rozwiązań nie zawsze będzie dla ciebie opłacalne. Skup się na tym, czego sam potrzebujesz i czego potrzebuje właśnie twoja firma, bo to o swój biznes masz dbać i masz go prowadzić jak najlepiej tylko się da, aby wprost skazać go na sukces.

Różnice między magazynami

Zanim z takiego magazynu zacznie się skorzystać, wypadałoby dowiedzieć się na jego temat jak najwięcej się da. Na pewno potrafisz powiedzieć, czym on jest i do czego na ogół służy. Powierzchnie magazynowe przeznacza się do przechowywania różnych przedmiotów, często wydzielając dla tych przedmiotów oddzielne strefy. Każdy magazyn logistyczny ma swoją określoną budowę. Najczęściej spotykane są teraz te zamknięte, pozwalające na najlepsze zabezpieczenie składanych w nich towarów, jednakże w przypadku niektórych biznesów nawet lepszym wyborem mogą okazać się magazyny otwarte albo te łączące w sobie elementy dwóch poprzednio wymienionych konstrukcji, czyli półotwarte. A co z klasą? Na nią zapewne spojrzysz w pierwszej kolejności. To ona od razu dostarczy ci wielu informacji na temat jakości i wartości konkretnego magazynu do wynajęcia. Ogólnie rzecz biorąc wyróżniamy sobie dwie takie podstawowe klasy. Która z nich w twoim przypadku okaże się więc lepszym wyborem?

Klasa A vs klasa B

Jak możesz sobie sam szybko wydedukować, nawet nie znając się na tej tematyce, klasa A będzie zawierać nieco bardziej wartościowe powierzchnie magazynowe do wynajęcia niżeli klasa B. W naszym alfabecie literka A stoi przed literką B. Magazyny zakwalifikowane do grupy A także wyprzedzają te określone klasą B. Z czego to wynika? Ano z bardzo prostej rzeczy – klasa informuje nas bowiem o tym, w jakim czasie dany obiekt został wybudowany. Magazyny klasy A to te magazyny, które wzniesiono po 1995 roku. Z kolei magazyny klasy B będą magazynami utworzonymi przed rokiem 1995. Obiekty starsze w większości przypadków nie mają zbyt wysokiej wartości i na ogół nie są w stanie sprostać potrzebom współczesnych biznesów. Istnieją niewielkie szanse na to, że znajdziesz wśród nich coś takiego, co przyda się twojej firmie. Magazyny klasy B mają niestety sporo minusów i bardzo mało plusów, dlatego w większości przypadków nawet nie ma sensu na nie patrzeć i zawracać sobie nimi głowy.

Ważna lokalizacja

Dodatkowy magazyn ma ułatwiać twojej firmie funkcjonowanie, a nie to funkcjonowanie utrudniać. Z tego właśnie względu powinieneś spojrzeć na to, jak wygląda lokalizacja poszczególnych przestrzeni magazynowych, by przypadkiem nie zdecydować się na wynajem powierzchni magazynowych obiektu, do którego podróż będzie trwać godzinę czy dwie. To po prostu nie ma sensu. Aby nie wystawiać się na różne dodatkowe wydatki, które w tym przypadku są zupełnie zbędne, wybierz taki magazyn logistyczny, do którego i ty, i twoi pracownicy zawsze szybko i łatwo się dostaniecie. Najlepiej by oczywiście było, gdyby ten magazyn występował w pobliżu głównego miejsca pracy, czyli głównej siedziby twojej firmy, ale równie dobrze możesz go poszukać w nieco dalszych okolicach. Ważne jest to, by nie mieć do niego za daleko. Jednocześnie lokalizacja musi być na tyle optymalna, aby z uwagi na nią cena wynajęcia magazynu jakoś nadmiernie nie wzrosła i nie przerodziła się w gigantyczną kwotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here