Kominek wolnostojący

0
793

Zapewne wielu osobom spodoba się fakt, iż kominki wolnostojące mogą mieć nowoczesny wygląd lub tradycyjny. Dodatkowo do wyboru mamy dużą bądź małą moc. Zapewne w tym momencie nasuwa się pytanie, jaki komin wolnostojący powinniśmy kupić?

Na samym początku warto zapoznać się z najważniejszymi cechami pieca oraz wybrać taki, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Tego rodzaju piece są przenośne i oddają ciepło całą powierzchnią. Dlatego krótko po wznieceniu płomienia, ciepło rozchodzi się w błyskawicznym tempie. Kominek tego typu sprawdzi się idealnie w przypadku, gdy nie posiadamy instalacji grzewczej. Mobilność, którą się charakteryzuje, pozwoli nam na szybki montaż. Oprócz tego możemy w dowolnym momencie zmienić jego miejsce. W tym wypadku wystarczy jedynie podłączyć piec do innego przewodu kominowego. Zajmuje mało miejsca, a więc będzie świetną alternatywą dla kominka kaflowego. Jeżeli uzyskamy pozwolenie od nadzoru budowlanego, wtedy możemy zamontować kominek w lokalu użytkowym.

Zazwyczaj piece wolnostojące są stworzone z żeliwa lub stali. Drugi z kolei materiał jest lżejszy i często posiada nowatorskie konstrukcje, co z pewnością spodoba się wielu osobom. Dodatkowo piece wykonane ze stali posiadają cieńsze ścianki, dzięki czemu ciepło jest dostarczane chwilę po rozpaleniu ognia. Modele tego typu mają różne okładziny, które zwiększają bezpieczeństwo nabywcy. Natomiast żeliwne kominki wolnostojące posiadają zazwyczaj tradycyjną formę. Warto wspomnieć, że mają harmonijne i ładne konstrukcje.

Dosyć często we wnętrzu takiego pieca możemy zauważyć cegłę szamotową, która pozwala na odbieranie ciepła, nawet po tym jak wygaśnie ogień. Z kolei z przodu możemy zauważyć różnego rodzaju elementy ozdobne. W każdym kominku wolnostojącym możemy dostrzec palenisko, a niżej popielnik. Warto wziąć pod uwagę system opróżniania popielnika. Jeżeli interesują nas ceramiczne systemy kominowe, systemy grzewcze, stalowe systemy kominowe i nie tylko, możemy odwiedzić stronę znajdującą się pod tym linkiem schiedel.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here