Co zrobić, gdy kredyt hipoteczny się już nie opłaca? Z pomocą przychodzi kredyt refinansowy

0
763

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie finansowe, które w większości przypadków trzeba spłacać przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Jak wiadomo, rynek finansowy zmienia się diametralnie, podobnie jak oferty kredytów mieszkaniowych. W pewnym momencie może okazać się, że kredyt hipoteczny, który kilka lat temu był opłacalny, w tym momencie nie należy do najlepszych. Co zrobić w momencie, gdy znajdziesz o wiele korzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego, a już spłacasz tego typu zobowiązanie? Rozwiązaniem może okazać się kredyt refinansowy. Zobacz, na czym on polega i kiedy warto jest go wziąć.

Czym jest kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy to rodzaj zobowiązania finansowego, o którym mogłeś do tej pory nie słyszeć. Jest to kredyt, który można otrzymać w coraz większej ilości banków i przyda się on osobom, które spłacają obecnie kredyt hipoteczny. Refinansowanie to przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku. Czemu akurat kredytu hipotecznego? Ponieważ jest to typ zobowiązania, który refinansuje się zdecydowanie najczęściej ze względu na wysoką sumę i długi okres spłaty. Z kredytu refinansowego warto skorzystać, gdy znajdziesz korzystną ofertę kredytu, a do spłaty hipoteki zostało Ci jeszcze sporo czasu.

Jak wygląda przeniesienie kredytu do innego banku? Wystarczy, że znajdziesz odpowiednią ofertę, a gdy otrzymasz pozytywną decyzję kredytową, nowy kredytodawca zajmuje się spłatą starego zobowiązania. W tym momencie możesz zapomnieć o starej racie i zająć się spłatą nowego zobowiązania. Dzięki kredytowi refinansowemu zadłużenie w starym banku zostaje zamknięte i nie musisz się już nim przejmować. Refinansując kredyt, możesz też zrezygnować z produktów dodatkowych takich jak ubezpieczenie, którego nie chcesz już opłacać. Dobrze dobrany kredyt refinansowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-refinansowy/ pozwala zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Kto może skorzystać z kredytu refinansowego?

Z kredytu refinansowego mogą skorzystać osoby, które posiadają aktywny kredyt hipoteczny. Refinansowanie ma umożliwić kredytobiorcy spłatę zobowiązania na zdecydowanie lepszych warunkach niż te, które miał on do tej pory. Jeśli więc z różnych powodów nie jesteś zadowolony ze swojego kredytu hipotecznego, to możesz pomyśleć o takim rozwiązaniu. W uzyskaniu korzystnego kredytu refinansowego mogą Ci pomóc doradcy Spłata Pożyczek. Osoba, która zna się na rynku finansów znajdzie dla Ciebie korzystną ofertę i pomoże Ci ją uzyskać.

Warto jest porównać swoje aktualne zobowiązanie z tym, co oferują na dany moment banki. Jeśli okaże się, że mógłbyś liczyć na korzystniejszy kredyt, to razem z doświadczonym doradcą kredytowym bez większego problemu możesz uzyskać kredyt refinansowy. Taki kredyt jest z reguły udzielany osobom z dobrą zdolnością kredytową i bez negatywnych wpisów w BIK. Nieregularne spłacanie kredytu może być przyczyną odmowy przeniesienia go do innego banku. Pamiętaj jednak, że nie jest to niemożliwe, a doradca kredytowy może Ci zaproponować korzystne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here