Do kogo skierowany jest kredyt oddłużeniowy?

0
1048
kredyt

Oferty banków są obecnie coraz bardziej różnorodne. Wciąż oczywiście cieszy się popularnością najbardziej podstawowy typ kredytu, czyli kredyt gotówkowy, który pozwala uzyskać środki do wykorzystania w dowolny sposób. Nie da się jednak ukryć, że dostępne jest coraz więcej kredytów celowych, które wyróżniają się dopasowaniem oferty pod kątem osób, które chcą przeznaczyć pieniądze z kredytu na bardzo konkretny cel.

Jednym z takich kredytów celowych jest kredyt oddłużeniowy. Nie słyszy się o nim tak często, jak choćby o kredycie hipotecznym czy konsolidacyjnym, ale nie oznacza to od razu, że nie jest on warty uwagi. Poszerzenie swojej wiedzy na jego temat na dłuższą metę może okazać się bardzo korzystne. W takim razie, czym jest kredyt oddłużeniowy i do kogo jest skierowany?

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy to zobowiązanie, które służy całkowitemu spłaceniu innych, bieżących kredytów i pożyczek. Czyli, jak wskazuje sama jego nazwa, ma za zadanie „oddłużyć” kredytobiorcę poprzez zmniejszenie ilości posiadanych przez niego zobowiązań finansowych.

To z kolei oznacza mniejszy stres i łatwiejszą kontrolę nad domowymi finansami oraz spłacaniem rat na czas. Zamiast wielu rat, trzeba bowiem pamiętać tylko o uregulowaniu jednej. To jednak nie wszystko. Wysokość raty takiego kredytu dopasowywana jest indywidualnie, w oparciu o możliwości i potrzeby finansowe danego kredytobiorcy.

Nie tylko nie trzeba się martwić o to, że rata będzie za wysoka i jej spłacanie okaże się wyzwaniem, ale też powinna ona być niższa niż suma dotychczasowo spłacanych rat. Obniżenie raty w tak znaczący sposób jest możliwe dzięki wydłużeniu okresu spłaty zobowiązania. Warto wskazać, że kredyt oddłużeniowy ma wydłużony okres spłaty, wynoszący od kilku do nawet kilkunastu lat. Może więc być ratunkiem nawet dla osób w bardzo trudnej sytuacji, które nie mogą sobie pozwolić na spłacanie wysokich rat.

Więcej informacji na temat kredytu oddłużeniowego można znaleźć pod adresem https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/. Jest to niewątpliwie jeden z ciekawszych produktów finansowych, z których można aktualnie skorzystać, więc warto więcej się o nim dowiedzieć. Szczególnie, jeśli spłacamy wiele kredytów i pożyczek jednocześnie i zaczyna to być dla nas problematyczne.

Do kogo skierowany jest kredyt oddłużeniowy?

Tego typu zobowiązanie finansowe ma bardzo konkretną grupę docelową, z myślą o której zostało ono przygotowane. Jak łatwo się domyślić, kredyt oddłużeniowy jest skierowany do osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, spłacających jednocześnie wiele różnych długów.

Są to jednocześnie osoby, które mogłyby mieć problem z uzyskaniem innego typu kredytu, na przykład kredytu konsolidacyjnego. Czym kredyt oddłużeniowy różni się od takich kredytów? Przede wszystkim mniej surowymi wymaganiami w zakresie zdolności kredytowej i historii kredytowej, a więc także większymi szansami na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Jednak mniej surowe wymagania nie oznaczają od razu, że taki kredyt otrzyma absolutnie każdy. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na to, że uda nam się oddłużyć, warto poprosić o pomoc dobrego pośrednika kredytowego, takiego jak Spłata Pożyczek. Z jego pomocą otrzymanie kredytu będzie nie tylko prostsze, ale też tańsze, ponieważ dzięki jego wsparciu będziemy w stanie zaciągnąć zobowiązanie na najlepszych możliwych warunkach.

Dodatkowo, to, jakie konkretnie kredyty i pożyczki będzie można oddłużyć, zależne jest od zasad panujących w danej instytucji finansowej. Między poszczególnymi ofertami mogą różnić się także warunki w zakresie zabezpieczenia kredytu i nie tylko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here