Maślice – coraz lepiej zagospodarowana część Wrocławia

0
706
Maślice – coraz lepiej zagospodarowana część Wrocławia

Wrocław jest podzielony na kilka dzielnic: Fabryczna, Stare Miasto, Krzyki, Śródmieście i Psie Pole. Jedne są bardziej atrakcyjne pod względem turystycznym, inne pod względem lokalizacji albo ilością terenów zielonych, a jeszcze inne są w centralnym punkcie miasta. Niektóre części miasta, takie jak Maślice, są coraz bardziej rozbudowywane. W zależności od tego, czego człowiek oczekuje i jakie ma upodobania i potrzeby, to podoba mu się dany teren i część miasta.

Maślice – atrakcyjna część Wroclawia

Dlaczego deweloperzy inwestują w takie obrzeżne części miasta? Wynika to z faktu, że w samym centrum miasta jest tak duża i gęsta zabudowa, że nowe działki są bardzo trudno dostępne. Z drugiej strony, nawet jeśli są dostępne, to ich cena jest bardzo wysoka. Maślice są taką częścią miasta Wrocław, która w ostatnim czasie bardzo się rozwija. Coraz większa ilość obszarów jest zagospodarowywanych, powstają ciągle nowe osiedla. Maślice to teren, skąd blisko jest na Stadion Miejski i co za tym idzie, na różne imprezy, które są na nim organizowane. Poza tym jest tu między innymi park handlowy N-Park, w której działają liczne popularne sklepy, punkty z jedzeniem oraz stacja paliw. Co więcej nie brakuje tu takich większych sklepów jak Lidl, Biedronka oraz punktów kosmetycznych, fryzjerskich, kawiarenek. Kolejnym punktem przemawiającym za Maślicami, jest dostęp do szkoły oraz przedszkola. To wszystko sprawia, że deweloper we Wrocławiu ma świadomość atrakcyjności tej lokalizacji i chętnie inwestuje tu swoje środki w nowe osiedla. Atutem Maślic jest także dobra komunikacja z centrum miasta. W prosty sposób, bez przesiadek można zarówno autobusem, jak i tramwajem, dostać się w okolice rynku. Poza tym, przez cała trasę do centrum wydzielono praktyczne ścieżki rowerowe, więc koś, kto lubi aktywne przemieszczanie się, może skorzystać ze swojego lub miejskiego roweru (jest możliwość wypożyczenia) i dostać się do docelowego punktu podróży. Dzięki temu uniknie się stania w korkach ulicznych, które im bliżej centrum, tym są większe.

Jak wyglądają nowe osiedla na Maślicach

Na starszych osiedlach we Wrocławiu często są wyższe zabudowy albo nawet wieżowce. Zaletą nowych osiedli jest ich niska zabudowa. Dodatkowo są one budowane w taki sposób, że nawet osoby niepełnosprawne mogą bez przeszkód się przemieszczać, wychodzić na zewnątrz. Dodatkowym atutem są mieszkania Maślice z tarasem lub ogródkiem. Dzięki temu osoby, które mają takie mieszkanie z tarasem, w każdej chwili mogą wyjść na zewnątrz i delektować się świeżym powietrzem. Jest to możliwe tym bardziej, że Maślice znajdują się troszkę dalej od najbardziej zakorkowanej części miasta. Poza tym, chociaż jest to Wrocław, to nowo powstałe osiedla otacza spora liczba drzew i terenów zielonych.

Obrzeża Wrocławia cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko deweloperów, ale także osób poszukujących spokojniejszych miejsc do zamieszkania. Takie części jak Maślice nie dosyć, że są dobrze zagospodarowane, to jeszcze miasto zadbało o to, aby było dobre połączenie i komunikacja z innymi dzielnicami miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here