Rynek wynajmu samochodów

0
1305
Rynek wynajmu samochodów

Na rynku wynajmów samochodów działa wiele mniejszych i większych podmiotów. W przypadku mniejszych są to wypożyczalnie samochodów lokalne, oferujące wynajem jedynie w Poznaniu, czy w niedalekiej okolicy z odbiorem i zwrotem samochodu w Poznaniu, najlepiej w siedzibie firmy. Zupełnie inaczej jest z wypożyczalniami ogólnokrajowymi. Wówczas wypożyczalnia samochodów w Poznaniu umożliwia zwrot pojazdu w Krakowie, Warszawie czy jeszcze innym mieście, gdzie znajduje się jej oddział.

Mniejsi nie znaczy gorsi

Nie każda wypożyczalnia samochodów ma wypracowana renomę, zwykle te mniejsze wypożyczalnie na swoją opinię muszą długo pracować, ufa im mniej klientów, są mniej rozpoznawalne w sieci itd. Poznań to duża metropolia i w mieście dostępne są zarówno wypożyczalnie samochodów o światowej marce, ogólnopolskie polskie sieci wypożyczalni jak i jedno oddziałowe wypożyczalnie lokalnego rynku. Warto podkreślić, iż zwykle wypożyczalnia samochodów w Poznaniu nie posiada pełnej oferty samochodów od motoru przez auto rodzinne po ciągnik siodłowy, podobnie wypożyczalnia samochodów w Krakowie, jednak łącznie mogą dysponować bardziej zróżnicowanym taborem pojazdów niż pojedyncza wypożyczalnia z Poznania, czy innego miasta. Oczywiście szereg wypożyczalni posiada zróżnicowaną flotę niemniej branża jest segmentowana i zazwyczaj funkcjonują wyspecjalizowane wypożyczalnie wyłącznie pojazdów ciężarowych czy dostawczych, bądź osobowych. Dzięki współpracy pomiędzy oddziałami można rynek dywersyfikować, jednak nie sposób dysponować każdego typu samochodem w każdym punkcie.

wypożyczalnia samochodów w Poznaniu

Dla przedsiębiorców i nie tylko

Wypożyczalnia samochodów obsługuje zarówno klientów prywatnych, okazyjnych, korzystających z oferty usług jednorazowo lub sezonowo n. w celach urlopowych, jak i przedsiębiorców. Firmy coraz częściej wybierają wynajem auta, również w wynajmie długoterminowym. Opcja ta zaczyna się opłacać, jest komfortowa i pozytywnie wpływa na rozwój firmy. Ponadto nie można zapominać o samochodach zastępczych jakich dostarcza każda wypożyczalnia. Zwykle samochód zastępczy z oc sprawcy to nie samochód ubezpieczalni ale pojazd wynajęty z wypożyczalni. Nawet jeśli ubezpieczyciel posiada własna flotę pojazdów przeznaczonych na samochody zastępcze, to klient ma prawo skorzystać z własnego wyboru, jeśli to będzie w stanie dobrze uzasadnić. W przypadku typowych samochodów możemy dostać auto zastępcze od ubezpieczyciela lub pierwszej lepszej wypożyczalni jeszcze zanim nasz pojazd zostanie odholowany z miejsca zdarzenia. Wypożyczalnie działają błyskawicznie zawsze mając na parkingu wolny samochód kompaktowy gotowy do użycia, również ubezpieczyciele maja wypracowane szybkie procedury wynajmu. Niestety gdy jesteśmy posiadaczami nietypowego pojazdu o szczególnych cechach, rzadko dostępnego na rynku, zwłaszcza w wypożyczalniach, o samochód zastępczy z oc nie będzie łatwo. Często przyjdzie nam sporo poczekać, co nie jest przyjemne. Zwykle ubezpieczyciel zrzuca odpowiedzialność za poszukiwania pojazdu na nas, co może być utrapieniem i szansa jednocześnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here