Wpływy na konto a kredyt – co warto o tym wiedzieć?

0
1667
Wpływy na konto a kredyt

W ostatnich latach można zaobserwować bardzo duży rozwój technologii, co bezpośrednio przekłada się na sprawność i szybkość wielu procesów bankowych. Jeszcze do niedawna zaciąganie kredytu w banku kojarzyło się ze żmudnym i czasochłonnym procesem, który wymaga wielu formalności. Obecnie jednak banki podobnie jak prywatne firmy pożyczkowe idą z duchem czasu i stosują nowocześniejsze rozwiązania niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Jednak czy można wziąć kredyt na podstawie wpływów na konto tak ja w większości instytucji pozabankowych?

Czy można wziąć kredyt na podstawie wpływów na konto?

Kredyt na podstawie wpływów na konto to jedno z nowocześniejszych rozwiązań, z którego można skorzystać w coraz większej ilości banków. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie z tego względu, że nie wymaga od kredytobiorcy pozyskiwania od pracodawcy potwierdzenia o dochodach. Niektóre osoby rezygnowały z zaciągnięcia nawet niewielkiego kredytu, ponieważ wiązało się to z koniecznością wizyty u szefa i proszenia go o stosowny dokument, który potwierdza wysokość osiąganych dochodów. Nie da się ukryć, że w niektórych sytuacjach nie chcielibyśmy, aby szef czy współpracownicy dowiadywali się o naszych planach kredytowych.

Wzięcie kredytu na podstawie wpływów na konto pomaga uniknąć takiej sytuacji, a co więcej można o niego wnioskować nawet bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnimy na stronie banku wniosek o interesujący nas kredyt, a następnie zalogujemy się do serwisu transakcyjnego naszego banku, aby mogła zostać pobrana historia rachunku. Obecnie większość wniosków o niewielkie kredyty rozpatrywana jest bez ingerencji pracowników banku – pomaga im w tym specjalny algorytm. W ten sposób czekanie na decyzję kredytową jest krótsze i szybciej możemy liczyć na trzymanie niezbędnych środków.

Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa to indywidualna zdolność każdej osoby do spłaty kredytu wraz z jego odsetkami w wyznaczonym przez bank terminie. Im większą kwotę chcemy otrzymać, tym większa zdolność kredytowa będzie nam do tego potrzebna. Jeśli więc planujesz w przyszłości wziąć kredyt hipoteczny, to warto, abyś już teraz popracował nad tym aspektem.

Każdy bank ma swój sposób obliczania zdolności kredytowej klienta, jednak trzeba przyznać, że w większości instytucji wygląda to bardzo podobnie. Do najważniejszych aspektów, które zostaną wzięte pod uwagę, zalicza się:

– wysokość dochodów oraz ich źródło,

– koszty utrzymania,

– wiek, stan cywilny, wykształcenie,

– historia kredytowa.

Te i jeszcze kilka innych rzeczy może zdecydować o tym, czy otrzymamy dane zobowiązanie, czy też nie. Jeśli zależy Ci jedynie na niewielkim kredycie gotówkowym i nie chcesz w tym celu gromadzić wielu dokumentów, to kredyt na podstawie wyciągów z konta będzie dobrym rozwiązaniem. Zazwyczaj odpowiednia suma na koncie, która pojawia się tam co miesiąc, wystarczy do tego, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową. Ważna jest jednak historia kredytowa – jeśli będzie ona nie najlepsza, to nawet wysokie wpływy na konto nie zagwarantują otrzymania pieniędzy w ramach kredytu https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/

Podsumowanie

Kredyt na podstawie wpływów na konto jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które jest dostępne w wielu bankach. Trzeba jednak pamiętać, że ubieganie się o kredyty długoterminowe na duże kwoty zawsze będzie wiązało się z koniecznością przejścia dokładniejszej weryfikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here