Skrzynki na warzywa. Jak je utrzymać w czystości?

0
1230
Skrzynki na warzywa

Skrzynie w których transportowane są produkty żywnościowe powinny być zawsze czyste. Tak też jest w przypadku skrzynek na warzywa. Niestety skrzynki na warzywa są bardzo podatne na zabrudzenia. Warzywa często są brudne od piasku, wydzielają się z nich soki, dlatego skrzynie na warzywa trzeba myć regularnie. Jak to robić, by skrzynki na warzywa były zawsze czyste?

Mycie wodą

Skrzynie plastikowe do warzyw często są zakurzone, brudne od piasku.Taka skrzynka plastikowa do warzyw może z powodzeniem być myta pod bieżącą wodą. W przypadku dużych skrzyń, mycie ich pod kranem może być nieco kłopotliwe, warto więc zaopatrzyć się w urządzenie do mycia pod ciśnieniem. Uchwyt urządzenia można wziąć w rękę i wodą pod ciśnieniem dotrzeć do każdego zakamarka skrzynki. Takie skrzynie na warzywa muszą też oczywiście wyschnąć, dlatego po myciu warto wystawić je na słońce lub w dowolne miejsce, gdzie jest ciepło. Woda, która pozostała w skrzynkach, szybko wyparuje.

Silnie zabrudzona skrzynka plastikowa do warzyw

Jeśli skrzynka plastikowa do warzyw, lub skrzyniopaleta jest bardzo zabrudzona, mycie pod bieżącą wodą to o wiele za mało. W takiej sytuacji konieczne jest użycie środków chemicznych, które pomogą usunąć brud. Oczywiście muszą to być środki, których wolno używać w takich sytuacjach, nie każdy środek bowiem wolno stosować przy myciu urządzeń czy przedmiotów mających kontakt z żywnością. Nie można też zapominać, że konieczność utrzymywania skrzynek w czystości nakładają przepisy prawa. W wielu przypadkach trzeba prowadzić odpowiednią dokumentację i notować kiedy skrzynki były myte, jakim środkiem i kto tą usługę wykonywał. Czasami najrozsądniej jest oddać skrzynki do mycia do firmy, która działa w tej branży lub zamówić taką usługę. Osoba z takiej firmy przyjedzie na miejsce i umyje skrzynki w profesjonalny sposób. Koszt takiej usługi nie jest wysoki, tym bardziej dlatego warto rozważyć takie rozwiązanie.

Nie można tez zapominać o jednym – Skrzynki na warzywa nie powinny być uszkodzone. Wszelkie usterki więc warto naprawiać od razu, jeśli oczywiście dane skrzynki są do naprawy. Jeśli nie, uszkodzoną skrzynkę na warzywa trzeba po prostu wyrzucić i wymienić na nową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here