Jak zdobyć pierwszą kartę kredytową?

0
730
Jak zdobyć pierwszą kartę kredytową

Osiemnaście lat może być wiekiem wyzwalającym. Jesteś prawnie dorosły. Możesz głosować. Być może wkrótce pójdziesz na studia, jeśli jeszcze tam nie jesteś. I możesz uzyskać kartę kredytową. Jakkolwiek bardzo chcesz uzyskać swoją pierwszą kartę kredytową, wiele firm obsługujących karty kredytowe nie jest tak chętnych, aby ci ją dać. Zamiast umieszczać kilka wniosków o karty kredytowe, aby zobaczyć, kto Cię zatwierdzi, celuj tylko w kilka firm, które są znane z dawania kart kredytowych osobom po raz pierwszy. Bycie wystarczająco starym, aby zakwalifikować się do karty kredytowej, nie oznacza, że jesteś na nią gotowy. Musisz być wystarczająco odpowiedzialny, aby pobierać tylko to, na co możesz sobie pozwolić i płacić rachunek co miesiąc bez przypominania. Uzyskanie pierwszej karty kredytowej przed pełnym przygotowaniem może oznaczać katastrofę dla twojego kredytu. Gdy Twój kredyt zostanie uszkodzony, może być trudno przywrócić go na właściwe tory.

Uzyskanie zgody na pierwszą kartę kredytową może być trudne, zwłaszcza jeśli masz mniej niż 21 lat i więcej, jeśli nie masz pracy. Prawo federalne wymaga, aby dorośli w wieku poniżej 21 lat mieli weryfikowalny dochód, zanim będą mogli zostać zatwierdzeni do karty kredytowej bez poręczyciela. Dochód musi pochodzić z pracy. Jednak alimenty na dziecko lub świadczenia rządowe mogą pozwolić na zatwierdzenie. Jeśli jesteś zapisany na studia, masz dużą szansę na zatwierdzenie studenckiej karty kredytowej od głównego wydawcy kart kredytowych. Jednak niektóre studenckie karty kredytowe mają wysokie stopy procentowe i opłaty roczne, obie złe opcje dla pierwszej karty kredytowej. Jeśli jesteś odpowiedzialny za konto czekowe lub oszczędnościowe, spróbuj złożyć wniosek o pierwszą kartę kredytową w swoim banku. Istniejąca relacja bankowa może zwiększyć Twoje szanse na zatwierdzenie wniosku o kartę kredytową, zwłaszcza jeśli odpowiedzialnie obchodzisz się ze swoim kontem. Możesz złożyć wniosek online, ale wizyta w oddziale banku postawi cię twarzą w twarz z przedstawicielem, który może mieć więcej uprawnień, aby uzyskać zatwierdzenie wniosku. Warto także wejść na stronę internetową: https://creditnow.pl/.

O tym warto pamiętać!

Domy detaliczne i domy towarowe zazwyczaj mają korzystniejsze szanse na zatwierdzenie. Z drugiej strony, mają wysokie stopy procentowe, które sprawiają, że przenoszenie salda z miesiąca na miesiąc jest kosztowne. Kolejną wadą tych kart jest to, że nie są wszechstronne – możesz ich używać tylko w tym sklepie. Jednak sprzedawcy detaliczni często zachęcają do wydawania pieniędzy, oferując zniżki za korzystanie z karty, a posiadanie karty kredytowej w sklepie detalicznym jako pierwszej karty kredytowej może pomóc w budowaniu historii kredytowej. Niektóre strony internetowe kart kredytowych zawierają listę rodzajów historii kredytowej potrzebnych do uzyskania zatwierdzenia. Aby uzyskać pierwszą kartę kredytową, poszukaj kart kredytowych, które akceptują wnioskodawców z umiarkowanym kredytem lub bez niego. Ubieganie się o karty, które są ukierunkowane na konkretną historię kredytową, zwiększa szanse na zatwierdzenie. Unikaj wniosków o karty kredytowe wymagające doskonałego kredytu, ponieważ prawdopodobnie zostaniesz odrzucony. Warto także wejść na stronę internetową: https://creditnow.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here