Gdzie starać się o dofinansowanie do kursów księgowych?

0
852
dofinansowanie do kursów księgowych

Ciągłe poszerzanie posiadanej wiedzy jest niezwykle ważne, w każdej dziedzinie. Zwłaszcza wówczas, gdy co chwilę się ona zmienia, na przykład przez nowe przepisy. Doskonałym na to przykładem jest księgowość, która wymaga weryfikowania posiadanych już informacji. W jaki sposób? Na przykład poprzez odpowiednie szkolenia księgowe.

Organizowane są one przed różnego rodzaju placówki edukacyjne, które swoje oferty kierują zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm. Warto w tym miejscu podkreślić, że ich zakres jest bardzo szeroki. W ofercie znaleźć można między innymi specjalne kursy certyfikowane czy też szkolenia dedykowane, przygotowywane we współpracy z zamawiającym. Biorąc to pod uwagę należy stwierdzić, że sposobów na zdobywanie nowych umiejętności jest obecnie mnóstwo. Zwłaszcza że wspomniane szkolenia organizowane są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online.

Problemem mogą jednak okazać się finanse. Jak wiadomo, kursy kosztują, jednak nie każda firma może pozwolić sobie na taki wydatek. Tym bardziej, gdy na szkolenie chce wysłać nie jednego, a kilku pracowników. Czy istnieje jakiś sposób, aby ograniczyć wydatki? Jak najbardziej!

Zdobądź dofinansowanie na kurs księgowy

Firmy mogą starać się o odpowiednie dofinansowanie, które jest przyznawane przez wiele podmiotów działających na rynku. Dobrym na to przykładem będzie Baza Usług Rozwojowych. Jest to platforma prowadzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, która oferuje dofinansowanie do usług szkoleniowych i doradczych z funduszy europejskich.

Kto może skorzystać z takiej pomocy? Podmioty z wybranych województw, osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, a także pracownicy zgłoszeni przez mikro, małego lub średniego przedsiębiorcę. Baza finansuje między innymi szkolenia na konkretne stanowiska, takie jak chociażby biegły rewident. Kursy dotyczyć mogą ponadto zmian podatkowych, prawa pracy czy też z dziedziny kadry i płace.

Warto w tym miejscu podkreślić, że BUR to nie jest jedyną platformą oferującą dofinansowania. Podobna pomoc zapewnia Krajowy Fundusz Szkoleniowy, jak również Akademia Managera MŚP. Przed złożeniem wniosku należy dokładnie zapoznać się z wszelkimi wymaganiami dotyczącymi korzystania z tego typu programów. Pomóc w tym mogą również szkoły organizujące szkolenia. Zatrudnieni w nich pracownicy wspierają firmy w wyborze dofinansowania, a także w spełnieniu wspomnianych warunków, dzięki którym możliwe stanie się skorzystanie z dostępnej oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here