Kredyt dla zadłużonych – czy jest dostępny dla dłużników z komornikiem?

0
804
Kredyt dla zadłużonych

Kredyt dla zadłużonych to zobowiązanie finansowe, które może zainteresować osoby, które borykają się z trudnościami w spłacie swoich kredytów i pożyczek. Zbyt duża liczba aktywnych zobowiązań może się bowiem negatywnie przełożyć na płynność finansową kredytobiorcy. Często jest to też spore obciążenie dla domowego budżetu, w którym po zapłaceniu wszystkich zobowiązań zostaje niewiele pieniędzy.

Jeśli szukasz sposobu na wyjście z długów, to kredyt dla zadłużonych powinien Cię zainteresować. Co jednak w momencie, gdy oprócz problemów ze spłatą mamy także problem z komornikiem, który zajął nam pensję? Czy banki udzielają pieniędzy dłużnikom z komornikiem? Gdzie szukać pomocy w procesie oddłużania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Kredyt dla osób zadłużonych w banku – czy jest możliwy do uzyskania?

Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że banki raczej niechętnie podchodzą do udzielania pieniędzy osobom zadłużonym. Postępowanie komornicze prowadzone wobec klienta jest dodatkowym utrudnieniem i może całkowicie przekreślić szansę dłużnika na uzyskanie kredytu bankowego. Jest tak, ponieważ banki muszą trzymać się wytycznych, które są zawarte w rekomendacji KNF. Na tej podstawie banki są zobowiązane do tego, aby bardzo dokładnie badać zdolność kredytową klienta przez udzieleniem mu jakiegokolwiek zobowiązania.

Niestety dłużnicy zazwyczaj posiadają negatywne wpisy w BIK, które powodują, że mają oni małe szanse na otrzymanie korzystnego kredytu w banku. Kredyt dla osób zadłużonych w tym miejscu jest więc praktycznie niemożliwy do uzyskania. Odmowna decyzja kredytowa może zniechęcić dłużnika do dalszych prób poprawy sytuacji finansowej. Nie warto się jednak poddawać, ponieważ kredyt dla zadłużonych z komornikiem https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/, jest dostępny w prywatnych firmach pożyczkowych. W takim miejscu nawet posiadanie opóźnień w spłacie oraz postępowanie komornicze nie musi być przyczyną odmowy udzielenia pieniędzy.

Pożyczka dla osób zadłużonych z komornikiem – gdzie szukać?

Skoro już wiesz, że kredyt dla zadłużonych z komornikiem nie jest dostępny w banku, to z pewnością zastanawiasz się, gdzie w takim razie szukać pomocy. Otóż alternatywą dla kredytu w banku jest pożyczka w prywatnej firmie pożyczkowej. Tak zwane parabanki są bardziej skłonne do udzielenia pieniędzy osobie zadłużonej z komornikiem niż tradycyjne banki. Firmy pożyczkowe są znane z tego, że w przeciwieństwie do banków mają liberalne podejście do kwestii oceny zdolności kredytowej. Oznacza to, że nawet mając negatywne wpisy w BIK oraz komornika możesz otrzymać pieniądze na spłatę zaległych kredytów i pożyczek.

Jeśli nie wiesz jak znaleźć najlepszy produkt finansowy, który pozwoli Ci odzyskać płynność finansową, to skontaktuj się z doradcą Habza Finanse. Doświadczony doradca kredytowy ma wiedzę, która przyda Ci się podczas szukania najlepszego sposobu na wyjście z zadłużenia. Otrzymasz pomoc podczas wypełniania wszelkich formalności, a także będziesz mieć pewność, że nowe zobowiązanie zostanie dopasowane do Twoich aktualnych możliwości finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here